czerwca 03, 2022

NOWOŚĆ! "Powrót do wolności i godności" - Francis A. Schaeffer CENA: 18 PLN

CENA: 18 PLN

Stron: 67
Dział: kultura, etyka, nauka

Tytuł oryginału: Back to Freedom and Dignity
Tłumaczenie: Ewa Kudelska
Korekta: Jolanta Bartosik, Paweł Bartosik
Projekt okładki, skład i łamanie: Radosław Kowalski
ISBN: 978-83-960606-4-8

Francis A. Schaeffer (1912-1984) – amerykański pastor prezbiteriański, teolog, apologeta kulturowy oraz czołowy intelektualista ewangelikalny. Jego działania i nauczanie odpowiadały na pytania epoki, w tym wyzwania teologicznego modernizmu, agnostycyzmu i ateizmu. Promował wiarę, która szuka i udziela odpowiedzi, nie uśmiercając rozumu. W 1948 roku przeprowadził się wraz z rodziną do Szwajcarii, gdzie w roku 1955 w miejscowości Huámoz założył ośrodek konferencyjno-rekreacyjny „L’Abri” („Schronisko”), który w skali międzynarodowej stał się znanym centrum spotkań ludzi poszukujących, studentów i intelektualistów ewangelikalnych. Nakładem Wydawnictwa Trinity ukazały się również jego dwie pozycje: Śmierć w mieście oraz Znak chrześcijanina.

Z KSIĄŻKI:

Przed czym stoimy my i nasze dzieci? Bomba biologiczna, inżynieria genetyczna, oddziaływanie za pomocą środków chemicznych, elektryczna stymulacja mózgu, behawiorystyczne manipulowanie człowiekiem. Wszystko to dopiero niedawno dotarło do świadomości publicznej. Ale to wszystko nie czeka nas dopiero za dwadzieścia lat. To nie czeka nas nawet za pięć lat. To dzieje się teraz, towarzyszy gwałtownemu rozwojowi technologicznemu i już niemal jest stosowane w praktyce. W tej sytuacji żyjemy i − jako prawdziwi chrześcijanie − musimy być gotowi. Nie jest to bowiem czas, w którym Kościół Chrystusa mógłby okazywać 
słabość. 

Cóż się więc teraz stało z człowiekiem? Musimy ujrzeć go jako istotę stworzoną na podobieństwo swego nieskończonego Stwórcy, lecz ograniczoną, która zbuntowała się przeciwko Niemu i Jego Objawieniu. Stworzony na podobieństwo Boże człowiek miał być wielki, piękny, miał być twórczy w życiu i sztuce. Jednak bunt człowieka doprowadził go do tego, że uczynił samego siebie niczym więcej jak tylko maszyną.

Książkę można zamówić TUTAJ

Copyright © Wydawnictwo Trinity , Blogger