grudnia 01, 2021

"TY, CZYLI KTO?" - RACHEL JANKOVIC CENA: 34 PLN

CENA: 34 PLN

Stron: 188
Dział: kobieta, rozwój, psychologia, kultura

Tytuł oryginału: You Who? Why You Matter and how to Deal with it
Tłumaczenie: Urszula Tracz-Borysow
Korekta: Jolanta Bartosik
Projekt okładki: Anna Pyzia-Nezamutdinov
Skład i łamanie: Radosław Kowalski
ISBN: 978-83-960606-2-4

Rachel Jankovic jest żoną, mamą siedmiorga dzieci oraz autorką książek na temat radości z chrześcijańskiego macierzyństwa: Loving the Little Years: Motherhood in the Trenches oraz Fit to Burst. Mocno angażuje się w życie kościoła reformowanego Christ Church w Moscow, Idaho (USA). Jest jedną z inicjatorek międzynarodowego projektu Bible Reading Challenge (do którego zaprasza również Ciebie). 

SPIS TREŚCI

1. Problemy, prawda i chwała
2. Głupota
3. Filozofia na przystawkę
4. Sortowanie Sartre’a
5. Szczyt, którego nie ma
6. Opowieść o tobie
7. Rozdział hejtu
8. Na spółę
9. Czcicielka
10. Zatknij flagę
11. Nowa chwała
12. Trzymaj się
13. Dawanie chwały
14. Proszenie o mniej 
15. Zagubieni chłopcy
16. Niezainteresowana
17. Bądź ostrożna
18. Niezrozumiana księżniczka
19. Twoje drzewo genealogiczne
20. Jak wiele małp
21. Obraz ciała
22. Zwróć się do Chrystusa
23. Utknęłam
24. Wyblakła i nudna
25. Śmierć ja
26. Rodzimy cudzoziemiec

OD AUTORKI:

Być może powinnam rozpocząć tę książkę od ostrzeżenia. Jeśli szukasz książki, która czule przygładzi twoją równo przystrzyżoną grzywkę i przyniesie ukojenie napiętym od trosk brwiom, mówiąc ci, jaka jesteś piękna – to nie jest to. Nie będę wybierać jedynie podnoszących na duchu tematów, ani podbudowywać twojej pewności siebie, mówiąc ci, że (bez względu na to, co w tej chwili robisz) jesteś wystarczająca. Nie wygłoszę wielkiej mowy motywującej, żeby zdopingować cię do walki o siebie, nie ma tu też rozdziału o tym, jakim mottem dobrze  rozpoczynać dzień. 

Ta książka nie jest po to, by wesprzeć cię w pościgu za miłością do siebie. Chcę dla ciebie czegoś o wiele, wiele lepszego, ponieważ chcę dla ciebie czegoś prawdziwego

Celem tej książki jest przekonanie i przygotowanie wierzących kobiet do tego, by postrzegały swoją tożsamość w Chrystusie jako swoją najistotniejszą część, oraz żeby dostrzegły wszystkie okazje do zaprezentowania jej w swoim życiu poprzez siłę, poczucie godności i jasno określone cele. Książka obnaża popularne filozofie i filozofów, wskazuje na bankructwo świeckich światopoglądów oraz na wartość tożsamości kobiet w Chrystusie.

Książkę można zamówić TUTAJ

Copyright © Wydawnictwo Trinity , Blogger