czerwca 14, 2021

NOWOŚĆ! "NIE JESTEŚ LGBT" - PAWEŁ BARTOSIK

CENA: 29 PLN

Stron: 192
Dział: etyka, seks, kobieta, mężczyzna, rodzina, kultura, kościół
Korekta: Jolanta Bartosik
Projekt okładki: Anna Pyzia-Nezamutdinov
Skład i łamanie: Radosław Kowalski
ISBN: 978-83-951048-9-3

Paweł Bartosik (ur. 1977), pastor Ewangelicznego Kościoła Reformowanego w Gdańsku, jest autorem książek "Zabijają dzieci" oraz "Boże Narodzenie zmienia świat" (Wydawnictwo Trinity), a także wielu artykułów na temat praktycznego chrześcijaństwa i zastosowania Ewangelii m.in. w rodzinie oraz kulturze. Jego nauczanie dostępne jest w internecie w formie kazań, wykładów i podcastów (Spotify, iTunes), vloga (youtube) oraz postów i artykułów. Od 13 lat prowadzi bloga pbartosik.pl Ma żonę i trójkę dzieci.

SPIS TREŚCI:

Wstęp 
1. Boża seksualna rewolucja
2. Stawką jest cywilizacja
3. Równość wg Biblii kontra równość wg
społeczności LGBT
4. Duchowe bitwy w kulturze
5. Nie jesteś LGBT 
6. Kościele, pobudka!
7. Biblijna wizja społeczeństwa
8. Katechizm na temat homoseksualizmu
9. Nasłuchując mądrości (cytaty)

Z KSIĄŻKI:

Drogi Przyjacielu, Droga Przyjaciółko, 

Mówisz o sobie: #jestemLGBT. W porządku. Pozwól jednak, że przedstawię się Ci inną perspektywę na Twoją tożsamość. Identyfikując się bowiem jako „LGBT” – degradujesz w ten sposób siebie oraz swoich przyjaciół do roli osoby, która przedstawia się światu przez pryzmat romantyczno-seksualnych pragnień. Proszę, nie rób tego. Nie jesteś „LGBT” ani „XYZ”. Nie jesteś jedną z literek z szeregu seksualnych problemów. To nie jest Twoja tożsamość. Jesteś dużo cenniejszy (i cenniejsza) i o wiele bardziej kochany niż sądzisz. Twoja tożsamość jest dużo bogatsza. Składają się na nią Twoje pasje, talenty, umiejętności, relacje z rodziną, przyjaciółmi, język, pochodzenie, a przede wszystkim fakt, że jesteś Bożym stworzeniem uczynionym na Boży obraz i podobieństwo. 

         W rzeczywistości jest to jeden z głównych problemów społeczności LGBT: Dzielenie ludzi na podgrupy w zależności od tego, kto do kogo odczuwa pociąg seksualny. To straszliwie degradująca człowieczeństwo segregacja ludzi. Jednak definiowanie człowieka przez pryzmat nieuporządkowanej seksualności wyrażonej przez parę literek – całkowicie go odczłowiecza. Bóg o żadnym człowieku nie mówi, że jest L.G.B.T.Q.I.P. Nasza tożsamość to nie bycie gejem, lesbijką, queerem, transseksualistą, biseksualistą, panseksualistą czy innym seksualistą. Jesteś o wiele cenniejszy niż słówko określające to, czy kręcą cię faceci, kobiety czy wszyscy naraz.
         Jesteś cenny. Bóg nadał każdemu z nas wyjątkową wartość, ponieważ zostaliśmy stworzeni na Jego obraz i podobieństwo. Równość wszystkich ludzi nie ma nic wspólnego z akcentowaniem jednej ze sfer życia człowieka. Dlatego mówimy o równości ludzi, a nie równości takiego i owego seksualisty. Jednocześnie mówimy o braku równości stylów życia – w Bożych oczach. Nie wszystko, co równi ludzie robią znajduje równe uznanie w oczach Stwórcy. 
    Mam nadzieję, że jesteś gotowy na otwartość i szczerość. Zapraszam Cię na kawę. Porozmawiajmy. 

Książkę można zamówić TUTAJ

Copyright © Wydawnictwo Trinity , Blogger