lutego 27, 2020

"W POSZUKIWANIU ZADOWOLENIA" - NANCY WILSON CENA: 27 PLN

CENA: 27 PLN
Stron: 108
Dział: praktyczne chrześcijaństwo


Tytuł oryginału: Learning Contentment
Wydano za zgodą: Canon Press
Tłumaczenie: Anna Szczygielska
Korekta: Małgorzata Pasterska, Jolanta Bartosik, Paweł Bartosik
Projekt i prawa autorskie okładki: Canon Press
Skład i łamanie: Radosław Kowalski
ISBN: 978-83-951048-4-8


Nancy Wilson jest żoną pastora, autorką wielu artykułów i kilku książek na temat małżeństwa oraz wychowania dzieci, w tym True Companion, Building Her House, The Fruit of Her Hands i Praise Her in the Gates. Mieszka w Moscow, Idaho (USA). Ona i jej mąż Douglas mają troje dorosłych dzieci i kilkanaścioro wnuków.

Spis treści:
Wstęp
Rodział I – Zadowolenie Ojca
Rodział II – Boże obietnice
Rodział III –  Niezadowolenie
Rodział IV – Pobożność z zadowoleniem
Rodział V – Mentalna pułapka
Rodział VI – Zazdrość
Rodział VII – Zmiana perspektywy
Rodział VIII – Kilka praktycznych wskazówek
Rodział IX – Kłopoty w glinianych naczyniach
Rodział X – Zadowolenie w smutku
Rodział XI – Wybierz zadowolenie
Aneks – Cytaty
Przypisy

„Zadowolenie to nowy sposób patrzenia na świat. Dlaczego nazywam go nowym? Ponieważ dla większości z nas taki jest”. – Nancy Wilson

Często myślimy, że bycie „zestresowanym” jest normalnym stanem rzeczy, a zadowolenie jest czymś wyjątkowym. Jednak dla chrześcijanina zadowolenie jest czymś, co musimy stosować, rozwijać i okazywać w każdych okolicznościach, ponieważ lęk i frustracja nie są w swej istocie neutralne. 

Gdy czasy są bardzo trudne, a nawet „denerwujące”,  na pewno łatwiej nam dać się ponieść naszym naturalnym impulsom niż okazać zadowolenie, które jest ważną częścią naszego chrześcijańskiego życia. Nawet apostoł Paweł musiał „nauczyć się” zadowolenia. Nie powinniśmy więc zastanawiać się, dlaczego wciąż jesteśmy w duchowym przedszkolu – powtarzając ciągle te same lekcje – skoro nie poświęciliśmy czasu, by uczyć się zadowolenia. Na szczęście każdy test na zadowolenie, jaki daje nam Bóg, jest otwartą książką (a czasem zabawnym quizem). 

W książce „W poszukiwaniu zadowolenia” Nancy Wilson zabiera nas do Biblii i dzieli się mądrością purytan, takich jak Jeremiah Burroughs, Samuel Rutherford, Thomas Watson i Charles Spurgeon, aby pomóc nam rozwinąć praktyczną, duchową siłę i perspektywę, których źródłem jest głębokie zadowolenie z woli Boga. 

Książkę można zamówić TUTAJ.
Copyright © Wydawnictwo Trinity , Blogger